Ilmoita tietosi free-luetteloon 15.9.2008
Nyt on aika päivittää tiedot tammikuussa 2009 ilmestyvään free-luetteloon. Ilmoittautuminen päättyy 24. lokakuuta.
Suomen freelance-journalistit -yhdistyksen jäsenet saavat tietonsa luetteloon maksutta. Muiden liiton jäsenyhdistysten freelance-jäseniltä peritään 30 euron ilmoittautumismaksu.
Jos tietosi eivät ole luettelossa, ilmoita ne sähköpostilla Free-yhdistyksen asiamiehelle Anna Kähköselle, yhdistys@freet.fi.
Painetun luettelon pohjana käytetään luettelon verkkoversiota. Jos tietosi ovat jo luettelossa, tarkista että ne ovat ajan tasalla ja ilmoita muutoksista osoitteseen yhdistys@freet.fi. Verkkoluettelo löytyy osoitteesta www.freet.fi/luettelo.
Valokuvat ja piirrokset voi lähettää joko postitse tai sähköisessä muodossa liitetiedostoina. Erityisaloihin ja erikoisosaamiseen voit laittaa maksimissaan viisi hakusanaa.
HUOM! Ilmoittaumisen yhteydessä tarkistetaan, että jäsenmaksut ovat ajan tasalla. Luettelosta poistetaan ne, joilla on Journalistiliiton jäsenmaksuja maksamatta.